Dla wielu osób poranna lub popołudniowa kawa to warunek udanego dnia. Przyjemna ceremonia przyrządzania kawy wprowadza spokój i odprężenie. Świeża, najwyższej jakości kawa ziarnista lub kawa mielona to podstawa, aby każda filiżanka tego gorącego napoju była prawdziwą ucztą. Do jej produkcji używamy tylko wyselekcjonowanych ziaren pochodzących z najlepszych obszarów upraw.

Filters
Zobacz jako Tabela Lista
Sortuj po

Kawa ziarnista Tchibo Professional Caffè Creme & Espresso 500g

Kawa ziarnista Tchibo Professional Caffè Creme & Espresso o pełnym smaku. Doskonale zbalansowana kompozycja ziaren, aby w pełni cieszyć się smakiem Caffè crema, Espresso i specjałów kawowych. Kawa w stylu hiszpańskim z częściowo kandyzowanymi ziarnami. Właściwie dobrana mieszanka ziaren oraz odpowiedni sposób ich palenia sprawiają, że kawa doskonale nadaje się do profesjonalnego użycia.
● smak: intensywny
● kwasowość: umiarkowana
● polecana do ekspresów automatycznych i kolbowych

26,95 zł

Kawa ziarnista Tchibo Professional Espresso 1000g

Kawa ziarnista Tchibo Professional Espresso to kompozycja najlepszych, starannie wyselekcjonowanych i palonych na ciemno ziaren, dzięki czemu uzyskano mocny i intensywny aromatu. Najlepszej jakości espresso dzięki tradycyjnym metodom palenia Tchibo. Kompozycja najlepszej Arabiki i wyselekcjonowanych Robusty, uszlachetniona ciemnym paleniem dla uzyskania intensywnego aromatu.

● smak: intensywny
● kwasowość: umiarkowana
● polecana do ekspresów automatycznych i kolbowych

45,90 zł

Kawa ziarnista Tchibo Professional Caffè Crema 1000g

Kawa ziarnista Tchibo Professional Caffè Crema kompozycja wyselekcjonowanych ziaren Arabiki. Stworzona zgodnie z najlepszą tradycją firmy Tchibo. Cafe Crema uszlachetniona delikatnym paleniem, specjalnie dla uzyskania szczególnie delikatnej, aksamitnej pianki i pełnego aromatu. Polecana do użytku profesjonalnego w miejscach pracy i lokalach gastronomicznych.

● smak: łagodny
● kwasowość: delikatna
● polecana do ekspresów automatycznych i kolbowych

45,90 zł

Kawa ziarnista Eduscho Professionale Espresso 1000g

Kawa ziarnista; mieszanka Arabiki i Robusty

39,90 zł

Kawa ziarnista Eduscho Professionale Cafè Crema 1000g

Kawa ziarnista; mieszanka Arabiki i Robusty

39,90 zł

Kawa ziarnista Twentyfive 1000g

Kawa ziarnista ; 100% Robusta

29,90 zł

Kawa mielona Tchibo Professional Special Café 250g

Kawa mielona; 100% Robusta

6,70 zł

Kawa mielona Eduscho Professionale Forte 500g

Kawa mielona Eduscho Professionale Forte wyróżnia się dużą wydajnością. Intensywny i wyrazisty smak zawdzięcza specjalnie dobranej mieszance Arabiki i Robusty. Gwarantuje 100% powtarzalności smaku w każdej filiżance. Właściwe przygotowanie zapewnia charakterystyczny kawowy smak, nawet po długim czasie od momentu zaparzenia.

● smak: intensywny i wyrazisty
● kwasowość: umiarkowana
● polecana w szczególności do biur i gastronomii

18,60 zł

Kawa ziarnista Tchibo Professional Espresso BIO FT 1000g

Kawa ziarnista Espresso, 100% Arabika z kontrolowanych upraw ekologicznych i sprawiedliwego handlu. Szczególnie delikatne palenie bębnowe w niskiej temperaturze tworzy espresso o zrównoważonym, mocnym smaku i lekko palonej nucie. Do przyrządzania espresso, cappuccino i innych. Polecana do użytku profesjonalnego w miejscach pracy i lokalach gastronomicznych.

● pochodzenie: Ameryka Południowa i Środkowa
● podwójnie certyfikowana: 100% EKO, 100% Fairtrade
● smak: harmonijny i mocny
● intensywność: 3/6
● kwasowość: umiarkowana
● polecana do ekspresów automatycznych i kolbowych

74,00 zł

Kawa rozpuszczalna Eduscho Café Special 500g

Kawa rozpuszczalna Eduscho Café Special Instant przygotowana z wyselekcjonowanych ziaren Robusty. Mocna, wyrazista kawa o wysokiej wydajności.

● typ kawy: rozpuszczalna
● smak: mocny i pełny
● kwasowość: umiarkowana
● polecana do samodzielnego przygotowania w zaciszu domowym lub w miejscu pracy.

42,90 zł

Kawa rozpuszczalna Tchibo Café Select Premium 250g

Kawa rozpuszczalna Tchibo Café Select Premium liofilizowana. Łagodna kawa o delikatnym aromacie i pełnym smaku w 100% z ziaren Arabiki z subtelną nutką kwasowości. Przygotowanie kawy, szybko i łatwo nie wyklucza, aby była ona pyszna, świeża i aromatyczna. Nasza Café Select to właściwy wybór, jeśli chodzi o kawę rozpuszczalną.

● typ kawy: rozpuszczalna
● smak: harmonijny i mocny
● kwasowość: subtelna
● polecana w szczególności do maszyn vendingowych.

39,90 zł

Piacetto Cafissimo Espresso 96 szt x 8g

Kawa w kapsułkach Piacetto Cafissimo Espresso intensywna w smaku, idealna do espresso lub kawy czarnej. Specjalnie dobrane ziarna 100% Arabiki, poddane zostały powolnemu i starannemu procesowi palenia bębnowego. Specjalnie wyważona gramatura kawy, zamknięta w kapsułce pozwoli przygotować idealne espresso lub kawę mleczną na bazie espresso.

● pochodzenie: Ameryka Południowa
● kawa certyfikowana: Rainforest Alliance Certified ™
● smak: intensywna
● kwasowość: delikatna
● polecana do ekspresów kapsułkowych

139,00 zł

ZIARNA KAWY - WYSOKA JAKOŚĆ DLA JAK NAJWIĘKSZEJ PRZYJEMNOŚCI Z KAWY

Dla wielu osób poranna lub popołudniowa kawa to warunek udanego dnia. Przyjemna ceremonia przyrządzania kawy wprowadza spokój i odprężenie w codzienne życie. Świeża, wysokiej jakości kawa ziarnista lub kawa mielona to podstawa, aby każda filiżanka była tego gorącego napoju była prawdziwą ucztą. Szczególną świeżość gwarantują całe ziarna kawy, które są zaparzane bezpośrednio po zmieleniu. Rezultatem jest czysta przyjemność delektowania się aromatycznym napojem z aksamitną pianką. W zależności od rodzaju ziaren i stopnia wypalenia, kawa ma różne stopnie intensywności smaku, od łagodnego do mocnego. W sklepie Tchibo4You znajdziesz wysokiej jakości kawę na każdy gust - według własnych preferencji!

NAJPOPULARNIEJSZE ODMIANY KAWY: ARABIKA I ROBUSTA

Istnieje ponad 40 różnych odmian kawowców. Spośród nich najbardziej popularnymi odmianami są Arabika i Robusta. Krzewy kawy Arabika można znaleźć na wysokości od 600 do 1000 metrów w obszarach tropikalnych, takich jak Brazylia, Etiopia i Tanzania. Z nich pozyskuje się ziarna, która po przygotowaniu zachwycą owocowo-łagodnym smakiem, niską zawartością kofeiny i niską kwaskowatością. Bardziej odporna kawa Robusta rośnie głównie w Azji Południowo-Wschodniej i Afryce Zachodniej na wysokości od około 300 do 600 metrów. Kawę z niej otrzymywaną nazywa się też „kawą nizinną”. Ziarna kawy Robusta zapewniają ziemisty lub gorzki i mniej aromatyczny smak.

PALENIE ZIARNA KAWY – KIEDY POWSTAJE SMAK KAWY

Zaraz po zbiorach ziarna kawy są nadal beżowo-zielone i niejadalne. Dopiero poprzez suszenie, a następnie palenie ziaren w temperaturze od 150 do 200 stopni, w trakcie tak zwanego procesu prażenia, uzyskuje się ich typowy ciemnobrązowy kolor i wyśmienity aromat. Z reguły rozróżnia się pięć stopni prażenia. Od jasnej, zwanej także „paleniem cynamonowym”, do ciemnej nazywanej „paleniem włoskim”. Podczas, gdy jasne palenie jest najlepsze do przygotowywania kawy filtrowanej, bardzo ciemne palone ziarna są idealne do parzenia espresso. Wraz ze wzrostem czasu palenia, zmienia się nie tylko kolor i smak, ale również zmniejsza się kwaskowatość kawy.

KAWA WYSOKIEJ JAKOŚCI: ROZPOZNAWANIE JAKOŚCI ZIAREN

Dokonując zakupu kawy i chcąc określić jej jakość, oceń przede wszystkim rozmiar i kolor ziaren. Lekki, oleisty połysk na ziarnach jest właściwy, zwłaszcza w przypadku mocno palonych ziaren espresso. Jeśli jednak ziarna są bardzo błyszczące, prawdopodobnie były przechowywane zbyt długo, przez co wyciekł z nich olej kawowy. Gdy w opakowaniu nie ma ziaren z przypalonymi plamami, ziaren połamanych lub łupin, możesz być pewien, że trzymasz w dłoniach produkt wysokiej jakości.

Z MIŁOŚCI DO KAWY I PLANETY: ZRÓWNOWAŻONA I WYSOKA JAKOŚĆ

Kawy Tchibo 4You posiadają certyfikaty Eko, Fair Trade, Rainforest Alliance lub UTZ, gdyż  przywiązujemy ogromną wagę do produkcji zrównoważonej kawy. Zależy nam na przyjaznej dla środowiska uprawie, uczciwym handlu i uczciwych warunkach pracy dla pracowników na miejscu i pokazujemy to za pomocą certyfikatów jakości, które otrzymują tylko wysokiej jakości i sprawdzone produkty. Nasze produkty regularnie uzyskują bardzo dobre wyniki w testach ziaren kawy, a także gwarantują doskonałą przyjemność z picia kawy.

CZY WIESZ, ŻE:

Legenda głosi, że kawę odkryły etiopskie kozy. Zjadły one owoce kawowca i zaczęły zachowywać się z niespotykana dotąd energią.

Close